Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków
tel/fax 12-266-29-67
SZLAKIEM KRAKOWSKICH KOPCÓW
Pięć krakowskich kopców czyni nasze miasto pod tym względem polskim rekordzistą. Klasy 3 a, 3 b i 3e w ramach rekreacyjnej formy lekcji wychowania fizycznego zdobyły na wiosnę Krakowskie Kopce pod opieką nauczycielek WF-u Haliny Kobyłczyk i Magdaleny Ross.
Pierwszy został zdobyty Kopiec Kościuszki, drugi Kopiec Kraka i trzeci Kopiec Wandy. Planujemy jeszcze zdobycie Kopca Józefa Piłsudskiego na Sowińcu i Kopca Jana Pawła II. Jak się okazało większość uczniów było na Kopcach pierwszy raz w życiu, ale może nie ostatni. Uczniowie poznali także krótkie historie i ciekawostki związane z powstaniem tych Kopców.
Dla chętnych, którzy chcieliby zdobyć Kopce na wakacjach kilka informacji. Gwarantowane piękne widoki na Kraków z każdej strony, osobista satysfakcja oraz miło spędzony czas.
Najstarsze to kopce Krakusa i Wandy, młodszy i najbardziej popularny - kopiec Tadeusza Kościuszki, największy - kopiec Józefa Piłsudskiego, oraz najmłodszy i najmniejszy - kopiec Jana Pawła II.
W parku otaczającym pałac w Łobzowie był kiedyś szósty krakowski kopiec - Esterki, legendarnej ukochanej Kazimierza Wielkiego, która na wieść o jego niewierności wyskoczyła z okna wprost do stawu. Obecnie znajduje się na tym miejscu boisko WKS Wawel.